UYGULAMALARIMIZ

Sanayi Yapıları Tadilatı

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı, bina çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden oluşan ve son derece güçlü, güvenlik açısından en çok tercih edilen çatı türüdür. Çelik çatı, rüzgar, fırtına, yağmur, kar, dolu gibi şiddetli ve/veya şiddetsiz doğa olaylarından etkilenmez ve en üst derece koruma sağlar. Diğer çatı türlerine göre daha sağlam olan çelik çatı sistemlerinde, su alma, devrilme, kopma, yerinden çıkma gibi istenmeyen durumlar yaşanmamaktadır. Çelik çatı hava koşullarından binayı ve sizi koruduğu gibi deprem sırasında da yıkılmayacak güvenliği sağlamaktadır. Bu açıdan sanayi işlemlerin yürütüldüğü fabrika, imalathane, atölye vb. sanayi yapılarda çelik çatı sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Saha Betonu

Endüstriyel tesisler, depo, yol, otopark ve diğer tesislerin zemin yüzeylerine uygulanan beton uygulamasına saha betonu denilmektedir. Zemin üzerine uygulanan betonun türü sahanın kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Diğer bir deyişle beton kalınlığı, betonun cinsi, içerisinde kullanılan demir donatı miktarı, demir donatının eğimi uygulama alanının yapısına ve kullanım şekline göre farklılaşmaktadır. Örneğin yol çalışmaları için uygulanan saha betonu ile endüstriyel faaliyet gösteren bir fabrikanın zeminine uygulanan saha betonu aynı olmamaktadır. Saha betonu uygularken zeminin düzgün ve planlanan eğimde olması önemlidir. Bu noktada saha beton uygulamasının işinde usta kişiler tarafından yapılması gereklidir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, zeminin daha sert ve dayanıklı olması için kimyasal bir malzeme olan epoksi ile zeminin kaplanması işlemidir. Günümüzde zemin kaplama uygulamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olduğu için özellikle fabrika, depo, otopark, hangar, endüstriyel tesisler vb. yoğun olarak kullanılan ve ağır araç giriş çıkışının olduğu sanayi yapılarında daha çok tercih edilmektedir. Bakım ve temizliği oldukça kolay olan epoksi zemin kaplama aynı zamanda dekoratif bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde sanayi yapılarının yanı sıra diğer yapıların zemin kaplama işlemlerinde de kullanılmaktadır.