UYGULAMALARIMIZ

Okul Tadilatları

Bina tadilat ve onarım işlemleri binanın güçlendirilmesi açısından gerekli bir uygulamadır. Özellikle deprem kuşağı üzerinde olan Türkiye’de iç tadilat işlemleri ve dış cephe tadilat işlemlerinin aksatılmadan yapılması hem can güvenliği hem de binanın güvenli bir şekilde kullanılması noktasında önemlidir.

Konut ve apartman tadilat işlemlerinin yanı sıra ilk okul, orta okul, lise, üniversite, özel okul, özel kurs vb. eğitim kurumlarında gerekli tadilat ve bakım onarım uygulamalarına daha çok özen gösterilmesi gerekmektedir. Okullarda tadilat uygulamaları ve süreç işleyişleri genel olarak Eğitim Kurumlarında Bakım, Onarım ve Tadilat İşleri Genelgesi’nde açıkça belirtilmektedir.

Eğitim kurumlarında ve okullarda yapılan tadilatlar genel olarak bölme duvar, iç cephe boya badana, dış cephe boya badana, mantolama, PVC doğrama, zemin kaplama, tesisat sistemi yenileme ve bakımı, doğal gaz tesisat işlemleri, çatı bakım ve onarım gibi işlemleri kapsamaktadır. Tüm bu okul tadilat işlemlerinin alanında deneyimli Manisa Yapı firmaları aracılığıyla projelendirilirken yapılması tadilat işleminin düzgün ve sorunsuz tamamlanması açısından önemlidir.

Okul Sınıf ve Koridor Tadilatı

Okul ve eğitimi için kullanılacak olan bina içerisinde sınıf ve koridorlar için özel iç tadilat uygulanmaktadır. Sınıflar okul planına uygun olarak alçıpan bölme duvar sistemleri ile ayrılabilmekte ve birbirinden bağımsız alanlara dönüştürülebilmektedir.

Her bir sınıfa ısıtma ve soğutma sistemlerinin tesisatının düzgün ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Sınıf ve koridorlarının tavanlarında eletrik ve tesisat döşemeleri sırasında oluşan hasarlar asma tavan uygulaması kullanılarak kapatılabilmektedir. Boya ve badana işlemleri, PVC doğrama işlemleri sınıf ve koridorlarda uygulanan diğer tadilat uygulamaları arasında sıralanabilmektedir.