UYGULAMALARIMIZ

Konut Tadilatı

Kelime anlamı itibariyle bir yapının veya nesnenin suya dayanıklı veya su geçirmez olması, sudan ve nemden etkilenmemesi, belirli koşullar altında suya direnç göstermesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. Teras çatı da dahil olmak üzere yapıların kullanım ömrünü arttırmak, yağmur, kar, nem vb. etkenlere bağlı olarak aşınma, sızıntı vb. durumlara karşı dirençli hale getirilmesi için çeşitli yapı kimyasalları kullanılarak yapılan yalıtım uygulamasına su yalıtımı denilmektedir.

Su yalıtımı, su ve yağmur gibi olayların etkisiyle binalarda ve yapılarda korozyon oluşumlarını engellemek için uygulanmaktadır. Yaşam alanlarında nemlenme, küflenme ve rutubet başta solunum yolu rahatsızlıkları olmak üzere pek çok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Bu sebeple su yalıtımının binaya uygulanması sağlık açısından oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra su yalıtımı binanın kullanım ömrünün uzatılmasında, beton ve donatıların dayanıklılığının arttırılmasında da etkin rol oynamaktadır.

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz, konutlarda ısınma ihtiyacı amacıyla kullanılan bir tür enerji çeşididir. Renksiz ve kokusuz bir gaz olması nedeniyle özellikle şehirleşmenin ve çevre kirliliğinin yoğun olarak varlık gösterdiği günümüzde sıklıkla doğalgaz kullanımı önerilmektedir.

PVC / Alüminyum Doğrama

PVC doğrama, kapı, pencere sistemlerinde son dönemlerde kullanılan en popüler malzemelerden biridir. PVC doğrama, çeşitli katkı maddelerinin bir araya getirilerek yüksek sıcaklıkta pişirilmesi ve şekillendirilmesi ve plastik hale getirilmesi ile oluşturulmaktadır.

Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, farklı alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve ürünlerden kapı, pencere, pervaz, cam balkon sistemleri, parmaklık vb. ürünlerin yapılması işlemi olarak tanımlanabilmektedir. Alüminyum malzemeler günümüzde oldukça geniş kullanım alanına sahiptir.