UYGULAMALARIMIZ

Mutfak/Banyo Dekorasyonu

Bina ve diğer yapıların iç ve dış mekanını süsleme sanatı olarak tanımlanabilen dekorasyon özellikle ev, işyeri gibi yoğun olarak kullanılan yaşam alanlarında insanın ruhsal yapısını etkileyen etkenlerden birisidir. Günümüzün büyük bir alanını kapalı bir mekanda geçirdiğimiz düşünüldüğünde bulunduğumuz mekanda kullanılan renkler, aksesuarlar, sandalye, masa vb. mobilyalar yaşadığımız ortamdan zevk duymamızı ve kendimizi rahat hissetmemizi kolaylaştırmaktadır. Yaşam alanlarının başında gelen ev ortamlarında mutfak ve banyo dekorasyonları işte tam bu noktada önemlidir.

Kişinin zevk ve iç dünyasını yansıtan mutfak ve banyo dekorasyonları çoğu zaman evde daha rahat ve huzurlu vakit geçirilmesini sağlamaktadır. Mutfak evde en fazla vakit geçirilen ve en fazla kullanılan yeridir. Bu nedenle kullanışlı bir tezgah, mutfak dolapları, genel olarak renk ve tasarımı, dolap malzemelerinin teknik özellikleri mutfakta geçirilen zamanın kalitesini etkilemektedir. Benzer şekilde banyo dekorasyonu da ev içinde geçirilen zamanın kalitesini etkilemektedir. Banyo çoğu zaman yoğun bir günün ardından dinlenmek, duş almak için kullanılan bir mekandır. Dekorasyonunun bireyin zevkine uygun ve kullanışlı olarak tasarlanması kişinin günün stres ve yorgunluğundan uzaklaşması, dinlenmesi ve rahatlamasını kolaylaştırmaktadır. Bu açıdan düşünüldüğünde dekorasyon genel olarak hayatımızda önemli bir yere sahiptir.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak, ev içerisinde en fazla zaman geçirilen alanlarından birisidir. Günümüzde mutfaklar yemek pişirmenin ötesinde bir yaşam alanı haline gelmiştir. Bu nedenle oturulabilen, aile ile vakit geçirilebilen ve en önemlisi lezzetli yemeklerin yapıldığı mutfağın kullanışlı olması son derece önemlidir.

Banyo Dekorasyonu

Banyo, ev, işyeri vb. yaşam alanlarında yoğun olarak kullanılan ve hijyenine en fazla değer gösterilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Sürekli olarak banyo malzemelerinin ve eşyalarının suyla temas halinde olması zaman içinde eşyaların eskimesine, kireçlenmesine ve bozulmasına neden olabilmektedir.

Banyo Yenileme Maliyet ve Fiyatları

Evinizin banyosunu yenilerken veya banyo tadilatı yaptırırken seçilen banyo zemin döşemesi, banyo duvar kaplamaları, banyo tesisatının yerinin değiştirilip değiştirilmemesi,  duşakabin, küvet ve klozet gibi mobilyaların seçimi tamamen banyo yenileme maliyet ve fiyatlarını etkilemektedir. Klasik bir banyo dekorasyonu ile vintage bir banyo dekorasyonu arasında kullanılan malzemelere bağlı olarak fiyat ve maliyet farkı bulunmaktadır.

Banyo dekorasyonunda kullanılan malzemeler genel olarak banyo zemin kaplamaları, zemin fayansları, banyo duvar kaplamaları, duvar fayansları, banyo tesisat malzemeleri, duşakabin, küvet, klozet, banyo dolabı vd. banyo mobilyası, banyo aydınlatma mobilyalarından oluşmaktadır.