UYGULAMALARIMIZ

Spor Salonları

Kamu okullarında ve özel okullarda öğrencilerin sağlıklarını korumak ve onların fiziksel gelişimlerini desteklemek için spor alanlarına sahip olması zorunluluğu bulunmaktadır. Açık ve kapalı olarak var olabilen spor alanlarının bakım ve onarım işlemleri dikkat ve ustalık gerektirmektedir. Açık alan spor alanlarının çevre düzenlemesi okul bahçesinin verimli kullanımı açısından oldukça öneme sahiptir. Kapalı spor alanlarının ise, zemin döşeme işlemleri, iç cephe sıva, boya ve badana uygulamaları, tavan sistemleri, aydınlatma, doğalgaz tesisatı vb. tadilat işlemleri uzman firma ve kişiler tarafından tasarlanmış ve uygulanmalıdır.

Kapalı Spor Salonu

Spor ekipmanlarının olduğu, spor yapılabilecek alanın bulunduğu ve üstü kapalı olan spor salonlarına kapalı spor salonu denilmektedir. Spesifik olarak tek bir spor dalının yapıldığı spor salonlarının yanı sıra genel olarak fitness, pilates vb. sporların da yapıldığı salonlar kapalı spor salonları arasında yerini almaktadır.

Kapalı spor salonlarında yaptırılan tadilat ve onarım işlemleri arasında; ısı ve ses yalıtımı, asma tavan, alçıpan bölme duvar, zemin döşeme, duvar kaplama, aydınlatma, iç cephe boya ve badana vb. uygulamalar sıklıkla yer almaktadır. Kapalı spor salonunun faaliyet gösterdiği spor dalı tadilat işlemlerinde özellikle de zemin döşeme uygulamalarının seçiminde önemli rol oynamaktadır. Örneğin, basketbol sahası zemin döşeme uygulamasıyla fotbol zemin döşeme uygulaması aynı olmamaktadır. Diğer bir deyişle voleybol sahası zemin yapısı, hentbol sahası zemin yapısı, jimnastik salonu zemin yapısı, taekwondo salonu zemin yapısı farklıdır. Yapılan zemin döşeme işlemi de farklılık göstermektedir.

Açık Spor Salonu

Açık spor alanları, kapalı spor salonlarından farklı olarak açık havada yapılan sporları kapsayan ve açık havada bulunan spor alanlardır. Açık spor alanlarında yapılan tadilat ve bakım, onarım işlemleri kapalı spor salonu tadilat işlemlerine göre biraz daha farklıdır. Ancak yine de en çok dikkat edilmesi gereken nokta zemin döşeme işlemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki, atletizm sporlarının yapıldığı parkurun zemin yapısı ile voleybol sahası ve/veya futbol sahasının zemin yapısı birbirinden oldukça farklıdır. Açık spor salonları tadilat, bakım ve onarım fiyat ve maliyetleri konusunda detaylı bilgi almak için Akademik Yapı olarak size yardımcı olmaktayız.

Havuz Tadilatı

Havuz son derece maliyetli ve uzmanlık gerektiren bir işlemlemdir. Havuz kullanım süresini arttırmak ve havuz kullanıcısının sağlığını korumak için düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Düzenli bakımın yapılması bazı durumlarda yeterli olamayabilmektedir. Havuz kullanımından, güneş ışınlarından, havuz kimyasallarından vb. farklı etkenlerden dolayı zamanla havuz çanağında tadilat gerektiren hasarlar meydana gelebilmektedir. Havuzun yeniden kullanılabilir hale gelebilmesi için bu tadilatların profesyonelce yapılması önemlidir.

Havuz tadilatları genel olarak havuz fayans temizleme, yenileme, havuz su pompası, havuz filtre temizleme ve değiştirme, çanakta meydana gelen çatlak, delik vb. hasarların giderilemsi, havuz kenar ekipmanlarında meydana gelen hasarların onarılması şeklinde ele alınabilmektedir.