UYGULAMALARIMIZ

İşyeri Tadilatı

Çok sayıda insanın bir arada çalıştığı mekanlara işyeri denilmektedir. İşyerlerinin bakımlı, sağlam ve temiz olması bu açıdan oldukça önemlidir. Çalışanların rahat bir ortamda çalışmaları iş verimliliğini de doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla işyerlerinde çalışanların kendilerini rahat hissetmeleri, birbirlerini rahatsız etmeden çalışmalarını devam ettirebilmeleri açısından işverenin ofis ve işyeri ortamında çeşitli tadilat uygulamalarıyla ayarlama yapılması mecburidir. İşyerinde gerçekleştirilen tüm yapı bakım, onarım ve tadilat işlemlerine işyeri tadiları denilmektedir.

İşyeri boyutuna bağlı olarak bölme duvar uygulamaları, iş mekan boya badana işlemleri, asma tavan, showroom vb. tüm uygulamalar işyeri tadilatları arasında yer almaktadır.

Asma Tavan

Isı ve yalıtım sağlayan, mekana estetik bir görünüm sağlayan çoğu zaman dekroasyon amaçıyla yaptırılan tavan çeşitlerine asma tavan denilmektedir. İşyeri tadilatlarında asma tavan hem tesisat döşemesi sırasında ortaya çıkan duvar ve tavan kusurlarını gizlemek hem de estetik bir görünüme sahip olmak açısından tercih edilmektedir.

Bölme Duvar

İşyerlerinde çalışanlar için özel alan oluşturmak için tercih edilen yapı uygulamasıdır.  Dayanıklı ve kullanışlı olan bölme duvarlar özellikle ofis gibi çok sayıda çalışanın olduğu işyerlerinde çalışanlara rahat bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla tercih edilmektedir. Cam bölme duvar, modüler bölme duvar ve alçıpan bölme duvar olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır.

Showroom

İngilizce’den Türkçe’ye gösteri merkezi olarak çevrilen showroom, genel olarak firmaların ürün ve hizmetlerini sergiledikleri, uzmanlık alanları gerektiren toplantıların yaptıkları, ürün ve hizmetleri ile ilgili kongre ve seminerler düzenledikleri mekanlar olarak tanımlanabilmektedir. Özellikle ürün ve hizmet sunumu, pazarlanması ve satışı açısından showroomlar oldukça önemlidir.

Showroom tadilatı, asma tavan, cam bölme duvar, zemin döşeme, iç cephe boya badana vb. uygulamaları kapsayan ve uzmanlık gerektiren bir tadilat kategorisidir. Tadilat işlemi yapılırken showroomun oluşturulma amacının unutulmaması ve tadilat planının bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Önemli olan ürünlerin sergilenmesi ve satılmasının sağlanması olduğu için showroom mekanı ürünlerin sergilenmesine uygun bir şekilde tadilat edilmelidir.