UYGULAMALARIMIZ

Bölme Duvar Sistemleri

Bölme duvar nedir? Bölme duvar, birbirinden ayrı bağımsız odalar oluşturmayı sağlayan alüminyum veya demir malzeme kullanılarak hazırlanan katı yapı malzemesidir. Bölme duvar, genel olarak otel, hastane, dershane, okul, pansiyon, spor salonu vb. alanlarda birbirinden bağımsız oda, kabin vb. alanlar oluşturmak için sıklıkla kullanılmaktadır.

Bölme duvarlarla geniş alanlar küçültülebilir ve/veya var olan alana daha estetik bir görünüm kazandırılabilir. Ofis gibi işyerlerinde çalışma alanları oluşturmak için sıklıkla bölme duvar çözümlerine başvurulmaktadır. Son derece dayanıklı bir yapı malzemesi olması kullanım tercihini etkilemektedir. Ayrıca iç duvar boya ürünleri kullanılarak kolayca istenilen renkte bir görünüm elde edilebilmektedir.

Bölme duvar sistemleri, kullanılan malzemenin yapısal ve teknik özelliklerine göre cam duvar sistemleri, modüler duvar sistemleri ve alçıpan duvar sistemleri olmak üzere üç farklı kategoriye ayrılmaktadır.

Cam Bölme Duvarlar

Özel olarak üretilmiş, yüksek mukavemetli cam panellerin kullanıldığı bölme duvar sistemlerine cam bölme sistemleri denilmektedir. Metrekareye göre fiyat ve maliyeti değişiklik gösteren cam bölme duvarları yaygın olarak ofis ve büro gibi işyerlerinde tercih edilmektedir.

Cam bölme duvarları; tam cam bölme paneli, yarım cam bölme paneli, full cam bölme duvarı, tam cam jaluzili bölme sistemleri, yatay cam bölme duvarı, kısa seperatör camlı duvar olmak üzere farklı özelliklere sahip modellerden oluşmaktadır.

Alçıpan Duvar Sistemleri

Zemin ve tavan arasına konulan alüminyum ve/veya metal iskeletin üzerine alçıpan panellerin montaj edilmesiyle oluşturulan taşıyıcı olmayan duvar sistemlerine alçıpan duvar sistemleri denilmektedir. Kolay kurulu ile pratik bir sistem olan alçıpan bölme duvar sistemleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Metrekareye göre fiyat ve maliyeti değişim gösteren alçıpan bölme duvar sistemleri genel olarak normal alçıpan kaplama, çift katlı alçıpan kaplama ve yalıtımlı alçıpan kaplama olmak üzere üç farklı molle sahiptir.

Modüler Duvar Sistemleri

Modüler duvar sistemleri, çift cam, temperli cam, lamine ve/veya ahşap paneller kullanılarak yapılan bölme duvar sistemleridir. Modüler duvar sistemleri ahşap modüler duvar sistemleri, cam modüler duvar sistemleri ve seperatör bölme duvar olmak üzere farklı modellere sahiptir.